Yaklaşımımız

Yaklaşımımız

Nino'nun ekmekle ilişkisine dair...

Nino; her şeyin hızlısının ve pratiğinin makbul olduğu bir çağda yavaş, özenli ve emekle hazırlanan bir besini herkesin hak ettiği yaklaşımıyla yola çıktı. Biz, Nino'da, sofralarımızın en temel parçalarından biri olan ekmekle itinalı bir ilişki kuruyoruz. Bu ilişkinin temelinde yatan ve bir sene boyunca sabırla büyüttüğümüz kendi ekşi mayalarımızla ürettiğimiz artizan ekmekleri İstanbullulara ulaştırmak istiyoruz. 

Nino’da yapılan her bir ekmek; yüzlerce yıldır bu topraklarda kullanılan yöntemlerin geleneksel dokunuşunu koruyup, bu tecrübeye duyulan saygıdan uzaklaşmadan eklenen yenilikçi bir anlayışla yapılıyor. Her şeyin standardize edildiği bir dünyada gerçek lezzetlere dönmenin, sakince üretmenin ve tadına vararak tüketmenin kıymetine inanıyoruz. Bu tutkuyu paylaşmak üzere çıktığımız yolda, iddiamızı lezzetlerimizle ve o lezzetleri üretme yöntemlerimizle ortaya koyuyoruz. 

Sadece son tüketici için değil, restoranlar için de üretim yapan Nino'nun vizyonunu "ekmeğin, Türkiye’deki anlamını doymak için yemekten; keşfetmek ve keyif almak için yemeye çevirmek" olarak tanımlıyor, beş duyuya birden hitap eden ürünler ortaya çıkarıyoruz. Günümüzde sadece gelir odaklı ve üretmiş olmak için üreten, besin ortaya çıkarken ve pişerken kaybettiği değerleri önemsemeyen yerlerin aksine biz; ürünlerimizde mükemmeliyeti arıyoruz. Bunun için uzun denemeler yapıyor ve ancak ideal formülü bulduğumuza inandığımız zaman misafirleriyle ekmeğimizi buluşturmaya özen gösteriyoruz.

Nazım Hikmet’in “Bir ekmeği son lokmasına kadar yemeyi, bir de ağız dolusu gülmeyi unutma hiçbir zaman.” sözünden aldığımız ilhamla işe koyulduk ve son lokmasına dek keyifle yenecek ve ağız dolusu gülümsemeye neden olacak ekmekler üretmenin peşindeyiz. 

ŞEFİMİZ HAKKINDA

Nino'nun şefi Sinan Büdeyri hakkında

1984 yılında Gaziantep’te doğan Sinan Büdeyri, yemeğe olan ilgisini ilk olarak anneannesini mutfakta izlerken keşfetti. İlerleyen senelerde bu ilgi kendini tutkulu bir hobiye ve en sonunda da profesyonel kariyere dönüştürdü. Gaziantep Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1 yıllığına AFS programı dahilinde Amerika’ya giden ve okuduğu lisede pastacılık ve ekmekcilik üzerine dersler alan Büdeyri, Sabancı Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından çeşitli kurumsal firmaların satış ve pazarlama departmanlarında aktif olarak görev aldı. Profesyonel aşçılık kariyeri ilk olarak ABD’deki ünlü Johnson and Wales Üniversitesi’nde başladı. Johnson and Wales’ten mezun olduktan sonra sırasıyla Miami, New York, Napa Valley ve California bölgelerinde Michelin yıldızlı restorantlarda şef pozisyonlarında çalışma fırsatı buldu. Per-Se, Daniel Restaurant ve Redd Napa bu restoranlardan birkaçı.

//ninobakery.com/wp-content/uploads/2015/05/sinan-budeyri-nino-1.jpg